fbpx

Спортивні

В яких шкарпетках займатися спортом?

Впевнені, що для професійних спортсменів ця стаття не потрібна, адже ви вже зараз використовуєте спортивні шкарпетки. Тож ми пишемо цей текст для тих, хто зараз на роздоріжжі: хоче займатися спортом, але все ще шукає способи як зробити це максимально зручно (читай, безболісно) для себе та своїх ніг. Друзі, ми сподіваємося, що допоможемо вам зробити перші кроки до спорту, а отже до здорового способу життя та постійного безпечного руху.

Коли йдеться про спеціальні шкарпетки для спорту, по Україні найчастіше йдеться про шкарпетки для бігу. Проте варто розуміти, що багато з того, про що ми сьогодні розповімо стосуватиметься не тільки бігу, але і інших видів спорту, таких як теніс, пілатес, аеробіка і тд. Звісно, існують обмеження для таких видів спорту, які потребують особливої уваги до конкретних частин ноги (як от футболісти, які носять високі шкарпетки, щоб пом’якшувати тертя при падінні), але загалом механізм догляду за стопою та ногою загалом під час заняття спортом залишається незмінним.

Ось кілька ключових правил шкарпеток для бігу:

 • Шкарпетки, у яких ви займаєтеся спортом, повинні відводити надлишкову вологу
  Нога, яка рухається, часто посилено потіє. Волога не лише спричиняє різкий неприємний запах, але і має інші наслідки. Зокрема, волога нога більш схильна до натирання (між мокрою ногою, тканиною та кросівком збільшується тертя). Також це впливає на комфорт при бігові.
 • Шкарпетки для бігу повинні вентилювати ногу Спеціальні канальці на спортивних шкарпетках дозволяють повітрю циркулювати вільно та вентилювати ноги. Це властиво як синтетичним, так і бавовняним синтетичним шкарпеткам. Але зазвичай шкарпетки створені з комбінованих волокон.
 • Шви на носках шкарпеток для бігу створені спеціально таким чином, щоб уникати натирань. Прийнято вважати, що причиною мозолів чи будь-яких інших натертостей під час бігу є взуття. Проте комфорт ноги залежить від шкарпеток теж. Якщо у вас хороше взуття, проте шкарпетки, які морщаться у носку, то там, скоріше за все, вас натиратиме. І навпаки – якщо ви користуєтеся спортивними шкарпетками під затісне взуття, ви теж зіткнетеся з натертостями. Корисна порада – обирайте взуття для бігу чи будь-якого іншого спорту одразу в тих шкарпетках, у яких плануєте цим спортом займатися. Це допоможе підібрати правильно розмір взуття і мінімізувати шанси натерти ноги. З короткими шкарпетками можу бути така ситуація, що вони нижчі за кросівок, і відповідно натиратимуть кісточки. Цієї ситуації можна уникнути, якщо наперед співставити взуття та шкарпетки.
 • Немає універсальних шкарпеток. Влітку – шкарпетки для бігу повинні мати більше тонких волокон, містити сіточки, бути короткими та всяко перешкоджати надмірному нагріванню стопи. Зимові шкарпетки часто роблять із вовни в поєднанні з синтетичним волокном. Це допомагає не втрачати тепла, але одночасно виводити вологу, яка при русі виділяється завжди, незалежно від пори року, щоб та не охолоджувала ногу спортсмена. Демісезонні шкарпетки – універсальні для весни та осені. Вони зазвичай середньої щільності, мають високий погомілок, адже надворі досить вітряно в цю пору.
 • Шкарпетки для спорту мають посилену п’ятку. Це те, що дозволяє їм залишатися справними, незважаючи на особливості використання. Потрібно розуміти, що під час бігу тертя між шкарпеткою та кросівком і ногою зростає і ризик того, що якась ділянка шкарпетки пошкодиться – стає вищим. Найбільшим цей ризик є для п’яток та носків. Посилення носків використовую, проте на дуже часто, щоб не спричиняти зайвих натирань. Проте хороші виробники спортивних шкарпеток для бігу точно посилюють п’ятку, адже вона є найслабшим місцем у шкарпетці.
 • Для бігу у шкарпеток має бути посилена гумка, яка буде запобігати сповзанню під час інтенсивного руху. Здається, що це дрібниця, але запевняємо, дуже важливо підібрати шкарпетки так, щоб гумка підходила за розміром литки ідеально. Якщо вона заміцна – це перешкоджає кровотоку в кінцівках, а це кареготично заборонено під час активного руху. Кров несе до кінцівок кисень і забезпечує їхнє функціонування. Якщо гумка заширока, то шкарпетка сповзатиме постійно. Це має кілька наслідків:
 1. якщо у шкарпетці є високий погомілок (частина шкарпетки від кісточок до литок) нівелюється його функція як захисту від холодного повітря.
 2. сповзання шкарпетки може спричинити натирання, як від самих згинів тканини, так і від тертя незахищених шкарпеткою зон до кросівка.
 • Шкарпетки для бігу майже ніколи не роблять із чистої бавовни. Вони складаються або із поліпропілену та поліаміду, або із бавовни та поліаміду. Це не просто так, особливості таких матеріалів спричинені загальними вимогами одягу для бігу: виводити вологу, швидко сохнути. Дуже часто тренування спортсменів відбуваються щоденно. Для цього потрібно, щоб одяг для бігу, зокрема шкарпетки, швидко були знову придатні до використання після прання.

Також варто наголосити, що універсальності в шкарпетках немає не тільки по сезону, але і по видах спорту. Виготовляють окремо шкарпетки для бігу, окремо для тренажерних залів, окремо для велоспорту, чи рухливих командних видів спорту, таких як футбол, волейбол, баскетбол. Наша платформа має пропозиції по бігових шкарпетках.

Також є різні опції придбати шкарпетки для бігу. Зокрема, найрідше якісних товар можна знайти на стихійних ринках. Для того, щоб здешевити продукт можуть використовувати неякісні полімери, або ж більше співвідношення бавовни до синтетики, що спричинить погане потовідведення.

В умовах обмеженого бюджету одяг для занять спортом часто купують у магазинах вторинного вжитку (на секонд-хендах). Проте варто розуміти особливості шкарпеток – це продукт, який постійно перебуває у контакті зі стопами людини, від того вторинне використання стає не гігієнічним. До того ж під час активного руху шкарпетка швидко зношується, тому зазвичай навіть не потрапляє до таких магазинів.

Найчастіше спортивні шкарпетки по Україні можна зустріти у спеціалізованих спортивних магазинах (зокрема, для бігу), тому що посередники, які займаються поширенням спортивних товарів спеціалізуються якраз на такому одязі. Проте через високу частку імпорту такого товару та особливості матеріалів ціна в таких магазинах є досить високою. Скажімо, за найдешевші спортивні шкарпетки доведеться заплатити від 200 грн.

Оптимальні рішення за прийнятними цінами легше знайти в інтернет магазинах. Платформа GPSocks має кілька пропозицій спортивних шкарпеток для бігу. Наприклад, синтетичні шкарпетки “Super 7” за 70 грн – демісезонні синтетичні шкарпетки для бігу. Число “7” означає висоту погомілка. Тобто розуміємо, що шкарпетки призначені для використання у літній сезони. Склад такої шкарпетки – це 53% поліпропілен, 33% поліамід, 14% еластан.

Також ми можемо запропонувати більш бюджетні варіанти, які мають інший склад, з більшою часткою бавовни. До прикладу, ви можете обрати для спорту шкарпеткиThirteen“. Це спортивні шкарпетки унісекс з погомілком – 13 см. Ці шкарпетки з наступного волокна: 75% бавовна, 22% поліамід, 3% еластан. Такий склад найкраще підходить для того, щоб займатися спортом весняно-літній чи ранньо-осінній сезон у в закритих приміщеннях.

Ми сподіваємося, один маленький крок до того, щоб таки почати займатися спортом, ви зробите сьогодні на нашій платформі. Шукайте свої спортивні шкарпетки!

Показано всі 13 товари

Фільтри
Сортувати за:
 • add to favНабір літніх шкарпеток "Seven Hot" (5 пар)

  Набір літніх шкарпеток “Seven Hot” (5 пар)

  200 грн
  Беру
 • add to favНабір літніх шкарпеток "Seven Cold" (6 пар)

  Набір літніх шкарпеток “Seven Cold” (6 пар)

  239 грн
  Беру
 • add to favНабір літніх шкарпеток "Thirteen Hot" (5 пар)

  Набір літніх шкарпеток “Thirteen Hot” (5 пар)

  289 грн
  Беру
 • add to fav

  Шкарпетки “Seven” літні

  45 грн
  Беру
 • add to fav

  Шкарпетки “Ten” демісезонні (10 пар)

  450 грн
  Беру
 • add to favШкарпетки "7-Махрові" зимові

  Шкарпетки “7-Махрові” зимові

  55 грн
  Беру
 • add to favШкарпетки "Thirteen" демісезонні

  Шкарпетки “Thirteen” демісезонні

  59 грн280 грн
  Беру
 • add to fav

  Шкарпетки “13-махрові” зимові

  66 грн313 грн
  Беру
 • add to fav

  Шкарпетки “10-махрові” зимові (5 пар)

  290 грн
  Беру
 • add to favШкарпетки "Super 7" демісезонні синтетичні (5 пар)

  Шкарпетки “Super 7” демісезонні синтетичні (5 пар)

  375 грн
  Беру
 • add to favШкарпетки "Super 18" демісезонні синтетичні

  Шкарпетки “Super 18” демісезонні синтетичні

  110 грн
  Беру
 • add to favШкарпетки "Super 13" демісезонні синтетичні

  Шкарпетки “Super 13” демісезонні синтетичні

  95 грн
  Беру
 • add to favНабір "Fishing" (Акція 2 пари за 120 грн)

  Шкарпетки “Fishing” зимові

  108 грн
  Беру