fbpx

Військові

Чи потрібні військовим спеціальні шкарпетки?

Ми звикли, що шкарпетки – це щось повсякденне. Їх гублять у кімнаті, рвуть і забувають зашити. Проте бувають шкарпетки, чиє призначення значно важливіше, ніж валятися під ліжком. Так існують спеціалізовані шкарпетки для військових. Це не єдині шкарпетки, які мають свою спеціалізацію, так в’яжуть шкарпетки для спортсменів, для представників окремих організацій, щоб просувати бренд, проте саме військові шкарпетки в Українських реаліях російсько-української війни виконують дуже важливу роль.

На початку військових дій відбувалися процеси відновлення розваленої армії, коли стало зрозуміло, що в держави немає товарів, якими можна забезпечити військових, як під час навчання, служби, так і на Сході України. Тоді силами волонтерів багато захисників отримували хоча б якість елементи захисту та одягу, щоб нести службу. Проте для того, щоб військовим мінімізувати і так дискомфортні умови перебування на службі, всі деталі повинні бути продумані. Так, шкарпетки для них повинні бути не будь-які, а виконувати певні функції, про які поговоримо зараз.

Якими повинні бути військові шкарпетки?

Військові шкарпетки – це підвид трекінгових шкарпеток. Це шкарпетки для активного руху. Сама назва походить від слова “трекінг” – тривала ходьба. Оскільки вони були спеціально розроблені для цього, то мають низку особливостей,  яких не мають шкарпетки для повсякденного носіння. Всі вони виходять зі специфічних активностей, яка присутня у роботі військових.

Трекінгові шкарпетки для військових носяться значно довше, завдяки посиленій п’ятці та носку

Оскільки ці шкарпетки розробляли для активного руху, на тривалі відстані і довгі часові проміжки, тертя між шкарпеткою, черевиком і ногою зростає. Тому ризик того, що якась ділянка шкарпетки пошкодиться – стає вищим. Найбільш вразливими ділянками зазвичай є носки, адже там найбільший натяг шкарпетки, та п’ятки, адже на них припадає найбільше навантаження під натягом, з усієї шкарпетки. Для цього у шкарпетках для трекінгу посилили слабкі ділянки, зокрема п’ятку та носки.

Військові перебувають у постійному русі, в не завжди стерильних, захищених від пилюки та поту умовах, тому трекінгові шкарпетки, які вони носять, повинні захищати ногу від натирання.

Найпоширеніша проблема людей, які багато рухаються – натирання ділянок стопи. Прийнято вважати, що причиною мозолів чи будь-яких інших натертостей під час активного руху є взуття, проте цей міф варто розвіяти. Комфорт ноги залежить від комплексу спорядження, яке використовується на ноги. Серед військових дуже важливо, щоб ніякі зовнішні фактори не відволікали від виконання основних обов’язків. Тому шкарпетки повинні бути зв’язані так, щоб піт та пилюка не заважали ходити на довгі дистанції. Якщо у військового хороше взуття, проте шкарпетки для ходи, які морщаться у носку, то там, скоріше за все, його натиратиме і це заважатиме рухатися. Тому в шкарпетках для військових часто є поперечні фіксатори для захисту від сповзання. І навпаки – якщо військовий користуєтеся трекінговими шкарпетками під завеликі берці, які погано фіксуються шнурівками до ноги, чи затісні – він теж зіткнетеся з мозолями.

Одна з причин, чому трекінгові шкарпетки захищають від натирань – у наступній їх особливості. Шкарпетки для військових добре відводять надлишкову вологу.

Нога військового часто посилено потіє, зважаючи на активності, які доводиться виконувати під час служби. Волога спричиняє різкий неприємний запах, але це не найсерйозніші наслідки. Якщо її не виводити назовні, нога починає пріти. Так само між мокрою ногою, тканиною та черевиком збільшується тертя – а це спричиняє молозі та почервоніння. Звісно, це впливає на комфорт при ході. Тому трекінгові шкарпетки, незважаючи на те, що часто зроблені із синтетичного матеріалу, добре виводять вологу та вентилюють стопу, щоб уникнути запрілостей.

Важливо розуміти, що військові несуть свою службу у всі пори року, тобто їхні трекінгові шкарпетки повинні бути адаптовані під погодні умови навіть суворої зими. Тобто у арсеналі військового повинні бути зимові шкарпетки. Як різновид трекінгових шкарпеток, у такій ситуації можна запропонувати термошкарпети. Це оптимальне рішення для тих військових, хто активно рухається взимку. В таких трекінгових шкарпеток є низка переваг, більшість із яких перегукуються із перевагами звичайних шкарпеток для трекінгу, а також низка підсилюючих факторів через особливості матеріалів та технологій.

Термошкарпетки відводять вологу. Саме вологість ноги може спричинити надмірний дискомфорт для військового взимку, адже вода швидко охолоджується та охолоджує ногу. Якщо ж піт виводиться назовні, всередині шкарпетки для трекінгу і далі циркулює тепло, яке виділяє тіло, так зимові шкарпетки залишаються теплими. Більше того, термошкарпетки утримують тепло тіла, та ним безпосередньо і зігрівають ногу. Відповідно, чим більше військовий рухається, тим більше тепла виділяє нога, і тим більше його залишається всередині шкарпетки. Зимові шкарпетки для військових робляться із міцного матеріалу, а також служать довше, ніж звичайні шкарпетки для трекінгу.

Інтернет магазин платформа GPSocks пропонує кілька варіантів шкарпеток для військових. Зокрема, Ярунь Берець на осінню і весняну пори року. Маленькими кроками ми робимо військову службу більш комфортною для чоловіків та жінок, які захищають Україну.

Показано всі 6 товари

Фільтри
Сортувати за: